• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

"Укренерго" відправило загарбників Запорізької АЕС за крейсером "Москва"

Постачання електроенергії з українських станцій, у тому числі і Запорізької АЕС, яка знаходиться під контролем окупантів, до Росії неможливі

Енергосистема України зараз не має фізичних зв'язків з енергосистемою Росії, - Укренерго
Енергосистема України зараз не має фізичних зв'язків з енергосистемою Росії, - Укренерго
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві "Укренерго" у відповідь на плани російських злочинців приєднати Запорізьку АЕС до енергосистеми Росії та продавати Україні вироблену на ній енергію, передає "ДС".

"ЗАЕС знаходиться в українській мережі, під контролем українських спеціалістів. Енергосистема України зараз не має фізичних зв'язків з енергосистемою Росії. Тому постачання електроенергії з українських електростанцій в Росію наразі фізично неможливе", — йдеться у заяві.

В "Укренерго" наголосили, що "будь-яка зміна ситуації на ЗАЕС буде означати акт ядерного тероризму, і ті, хто створить таку загрозу, нестимуть відповідальність за це".

"Оскільки українська мережа від'єднана від Росії та Білорусі, російські чиновники можуть обіцяти постачання будь-якої електроенергії хіба що крейсеру "Москва". Кажуть, у нього перебої з живленням і обмежена мобільність. Мета заяви очевидна: дестабілізувати активні переговори з ЄС щодо відкриття експорту електроенергії з України. Але росіянам не вдасться цього зробити. В ЄС всі розуміють, що українська мережа є європейською", — наголосили в операторі.

Як повідомляла "ДС", раніше 18 травня віцепрем'єр Росії та призначений Кремлем "куратор" Криму Марат Хуснуллін заявив, що захоплена російськими окупантами Запорізька АЕС працюватиме на РФ. Україні пропонують купувати електроенергію зі своєї станції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua