• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Уряд затвердив умови "тарифних" субвенцій

Кабінет міністрів на засіданні у середу, 15 грудня, затвердив порядок та умови надання субвенцій на покриття різниці у тарифах на тепло

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає "ДС".

"Місцеві бюджети отримають кошти, щоб покрити різницю у тарифах на тепло та погасити заборгованість перед Нафтогазом… Отримання коштів дозволить теплопостачальникам позбутися боргів та розпочати модернізацію власних підприємств", — сказав прем'єр.

Він нагадав, що виконання цих умов передбачено у Меморандумі з місцевою владою.

"Уряд виконує свої зобов'язання. Керівники міст зі свого боку зобов'язалися не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для людей цього опалювального сезону", — зазначив Шмигаль.

Також глава Кабміну запевнив, що Україні вистачить енергоресурсів для проходження опалювального сезону. 

"Станом на середину грудня у нас у сховищах понад 15 млрд куб. газу. Цього абсолютно достатньо, щоб забезпечити блакитним паливом і людей, і комунальні установи, і промислових споживачів", – сказав він.

За його словами, проблеми з вугіллям також виявилися "страшилками".

Прем'єр зазначив з посиланням на дані Міненерго, що у грудні очікується, приблизно, 2 млн тонн українського та імпортного вугілля при прогнозованому споживанні 1,7 млн тонн.

"Таким чином, опалювальний сезон проходить стабільно, енергоресурсів достатньо, а тарифи для населення, як ми й обіцяли, не зростатимуть", – резюмував Шмигаль.

Як повідомляла "ДС", Україна планує перейти на європейські стандарти обліку газу в енергетичних одиницях, що відповідає Директиві Євросоюзу 32/ЄС та Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua