• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Уряди України та Британії затвердили угоду про £1,7 млрд кредиту для українських ВМС

Верховна Рада ратифікувала рамкову угоду між урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії щодо кредиту на 1,7 млрд фунтів стерлінгів як офіційної підтримки розвитку спроможностей Військово-морських сил Збройних сил України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За законопроєкт №0143 проголосували 275 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів, передає "ДС".

Заступник міністра оборони Олександр Поліщук зауважив, що угоду уклали 12 листопада 2021 року в Лондоні.

"Положеннями рамкової угоди передбачається почати реалізацію державних інвестиційних проєктів із закупівлі та спільного виробництва двох протимінних кораблів, їх доставки та обслуговування, спільного будівництва восьми ракетних катерів і фрегата, доставки та модернізації систем озброєння на наявних судах, консультативної та технічної підтримки будівництва військово-морської інфраструктури", — сказав Поліщук.

За його словами, ухвалення законопроєкту дає підстави для підготовки кредитних угод та контрактів із британськими постачальниками відповідно до умов рамкової угоди.

"Цей законопроєкт спрямовано на реалізацію завдань з переоснащення Збройних сил новим та модернізованим озброєнням, яке дозволить ефективно виконувати ті завдання, що стоять перед Військово-морськими силами із захисту національних інтересів в акваторії Чорного та Азовського морів", — додав він.

Як писала "ДС", Європейський Союз виділить Україні новий пакет макрофінансової допомоги на тлі загрози вторгнення Росії. Її обсяг складе 1,2 млрд євро, перший транш на 600 млн євро можуть перерахувати найближчим часом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua