• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Звільнений за контрабанду митник Малюга "виплив" на ТОП-посаді у Державній прикордонній службі, — ЗМІ

Управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України очолює Володимир Малюга

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі видання "Главред", передає "ДС".

За даними видання, вказана особа раніше працювала на митниці.

Водночас Малюга був звільнений Державної митної служби разом з усім попереднім керівництвом ДМС на хвилі гучного скандалу, пов'язаного з контрабандою та чорним експортом зерна.

Так, за даними "Цензор", у лютому 2023 року, коли почалася заміна керівництва митниці, низка високопосадових митників раптово і масово захворіли. 

Кабінет міністрів 1 лютого звільнив виконувача обов’язків голови Митної служби В’ячеслава Демченка та його першого заступника Олександра Щуцького. А відносно заступника голови Державної митної служби Руслана Черкаського уряд порушив дисциплінарне провадження на час якого його відсторонено від займаної посади. Черкаського уряд також хотів звільнити, проте той відмовився писати заяву і пішов на лікарняний. Одночасно з ним опинились на лікарняному низка митників-високопосадовців в ключових департаментах, і серед них — Володимир Малюга, який очолював департамент внутрішньої безпеки.

Згодом, Малюга все ж був звільнений як і решта топ-посадовців ДМС, з якими він працював в одній команді.

Причина такої масово заміни митників на початку 2023 року крилася в тому, що за їх каденції набули розквіту експорт "чорного" зерна, нелегальних сигарет та контрабанда під виглядом "гуманітарки", пишуть ЗМІ.

Так, як вказує "Цензор" через ріст контрабанди, у 2022 році митниця виконала план за надходженнями в бюджет лише на 56,9%. І тоді діяльність Демченка, Щуцького, Черкаського, Малюги розслідувала профільна ТСК у Верховній раді.

"З основних кейсів по митниці, які розслідує тимчасова слідча комісія у Верховній Раді, кратне збільшення контрабанди та експорт "чорного" зерна, яке вивозять з України через порти "зерновим коридором" фірми-одноденки. Таких підозрілих підприємств, за словами заступника голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, близько 600 юросіб. Окрім того, значно зросла на внутрішньому ринку частка нелегальних цигарок з duty free, що виробляються для продажу в магазинах безмитної торгівлі, відповідно з них не сплачуються податки", — вказувало видання.

Попри скандальне минуле, наразі з'ясувалося, що Малюга очолює Управління внутрішньої та власної безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України. Про це не було відомо широкому загалу, оскільки відомостей про його призначення на офіційному сайті ДПСУ немає, а свою електронну декларацію про доходи Малюга не подає.

Водночас ЗМІ вдалося прослідкувати статки Малюги та значне їх примноження протягом останні двох років війни шляхом вивчення Реєстрів майнових прав.

З'ясувалося, що Малюга розбагатів щонайменше на 13 земельних ділянок, нову квартиру у Львові і нову Tesla. Проте більшість цих активів оформлюється на дружину, дітей, батьків та інших своїх числених родичів, пише "Главред".

У НАЗК статки колишнього митника поки що ніяк не прокоментували. Так само на факти ймовірно незаконного збагачення Малюги наразі не зреагувало й керівництво прикордонної служби.

    Реклама на dsnews.ua