• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

У Білому домі розповіли, звідки Україна отримуватиме нову військову допомогу

Нова зброя для України надходитиме від виробників, а не з наявних армійських запасів США

Військова допомога
Україна отримає нову військову допомогу від США
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів речник Білого дому Джон Кірбі, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Він зазначив, що новий пакет допомоги, про який повідомив президент США Джо Байден, використовуватиме кошти з Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI), виділені Конгресом. Це дозволить закуповувати зброю у виробників.

Раніше більшість озброєнь надходила зі складів армії США в межах президентських повноважень, що давало змогу швидко доставляти їх до України.

"Це вперше, що ми оголосили про закупівлю через USAI для України. Загалом доставка займає більше часу, але це не означає, що можливість доставки через президентські повноваження вичерпана або що ми не побачимо додаткових пакетів через цей механізм, які, як ви знаєте, надходять прямо зі складів і можуть потрапити в Україну дуже, дуже швидко", – зазначив Кірбі.

Швидкість нових поставок залежить від того, чи є в оборонних компаній конвеєри, які вже працюють над певною зброєю, яка у них потужність і скільки часу може знадобитися для коригування графіків за потреби.

Як писала "ДС", США у День Незалежності України виділили найбільший пакет військової допомоги у розмірі 2,98 млрд доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua