• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

В "Енергоатомі" пояснили, чому МАГАТЕ не може отримати дані із Запорізької АЕС

НАЕК "Енергоатом" не має можливості передати Міжнародному агентству з атомної енергії дані про ситуацію на Запорізькій АЕС через відключення Vodafone в Енергодарі, інші українські оператори зв'язку в місті теж не працюють

МАГАТЕ не може отримати дані із Запорізької АЕС
Запорізька АЕС / energoatom.com.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону голова "Енергоатому" Петро Котін, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"В Енергодарі знову відключений Vodafone, у якого є контракт з МАГАТЕ на передачу даних із Запорізької АЕС. Як завжди, ці дані знаходяться на захищених серверах станції, але передати їх на сьогодні неможливо через відключений зв'язок", — розповів він.

Усіх інших українських операторів у місті також відключили, додав Котін.

Керівник "Енергоатому" зазначив, що особливо не розраховує на розуміння або на швидку реакцію з боку МАГАТЕ на провокації окупантів на ЗАЕС, про підготовку яких нещодавно стало відомо.

"З того досвіду, який ми маємо в спілкуванні з МАГАТЕ, ми бачимо, що Секретаріат агентства знаходиться під дуже сильним російським впливом, там працює дуже багато російських чиновників", — заявив Петро Котін.

Як писала "ДС", Міжнародне агентство з атомної енергії знову втратило віддалений зв'язок зі своїми системами спостереження за гарантіями ядерної безпеки на Запорізькій АЕС, наполягає на візиті на станцію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua