• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

У Держдепі США розповіли, яким хочуть бачити нового генпрокурора України

Україна має продовжувати боротьбу з корупцією попри те, що вона мусить вести війну проти країни-агресора Росії

Держдеп США
Держдеп США / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу речник Державного департаменту США Нед Прайс, відповідаючи на запитання про звільнення та необхідність призначення нового генерального прокурора України, передає "ДС" з посиланням на Liga.net.

Прайс зазначив, що крім зовнішньої загрози — з боку Росії, Україна, як і багато інших урядів у всьому світі, продовжує стикатися з іншою загрозою своєму довгостроковому успіху як суверенній, незалежній, демократичній та квітучій державі, а саме – з корупцією. 

"З корупцією треба боротися, навіть коли Україна захищається від агресивної війни Росії. Війна Росії проти України є зовнішньою загрозою, але корупція є внутрішньою загрозою. Загроза, яку представляє корупція, може роз'їдати демократію, суверенітет і свободи, які народ України так відчайдушно хоче зберегти", – сказав речник Держдепу.

Він наголосив, що США підтримуватимуть постійні зусилля в Україні щодо підвищення прозорості, зміцнення демократичних інститутів, незалежної антикорупційної інфраструктури та верховенства закону за одночасного підвищення стійкості до корупції.

"Що стосується генпрокурора, то ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією. Ми приєднуємося до народу України та наголошуємо на важливості прозорого призначення висококваліфікованого і дійсно незалежного наступника на посаді генерального прокурора", – додав Нед Прайс.

Він нагадав, що незалежність та неупередженість генпрокурора життєво важливі для забезпечення сумлінності зусиль щодо притягнення до відповідальності в Україні.

"Судова система має бути справедливою, неупередженою та незалежною, щоб забезпечити правосуддя як потерпілим, так і обвинуваченим", – сказав Прайс.

Він також назвав обнадійливою ознакою затвердження комісією детектива НАБУ Олександра Клименка переможцем конкурсу на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Прайс висловив сподівання, що цей імпульс збережеться і для обрання незалежного генпрокурора, який відповідає високим стандартам професійної етики та особистої чесності.

Як писала "ДС", нардеп Ярослав Железняк заявив, що на посаду генпрокурора можуть висунути голову парламентського комітету з питань правової політики Верховної Ради Андрія Костіна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua