• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

На Харківщині окупанти використовують заборонену систему мінування "Земледелие", - Денісова

Російські окупаційні війська використовують свою нову інженерну систему дистанційного мінування "Земледелие" на території Харківської області

Системи дистанційного мінування "Земледелие";
Системи дистанційного мінування "Земледелие";
Реклама на dsnews.ua

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала у Telegram-каналі, передає "ДС".

За її словами, така система призначена для створення мінних полів на відстані від 5 до 15 км. Машина працює на кшталт реактивної системи залпового вогню, але замість вибуху ракети — встановлює багато дистанційних мін за одиницю часу. 

"Такі дії окупантів є порушенням Протоколу про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів", — повідомила Денісова.

Омбудсменка додала, що російські загарбники здійснюють мінування хаотично і незалежно від місця чи території ведення бойових дій, що становить велику небезпеку передусім для мирного населення. 

"Закликаю міжнародну відреагувати на факт використання країною-окупантом заборонених видів озброєння та посилювати санкції задля повного припинення військової агресії з боку РФ", — зазначила Денісова. 

Як писала "ДС", американський журналіст видання Buzzfeed news Крістофер Міллер повідомив, що росіяни застосували проти українців біля Авдіївки заборонену фосфорну бомбу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua