• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У ISW вважають, що Путіну навряд чи вдалося переконати Лукашенка прямо вступити у війну з Україною

Безпосередня участь Білорусі у війні проти України за результатами зустрічі диктаторів, що очолюють Білорусь та РФ, Олександра Лукашенка та Володимира Путіна, залишається малоймовірною.

Путін та Лукашенко
Путін та Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таке припущення озвучили експерти американського Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС"

Аналітики звернули увагу, що Путін і Лукашенко утрималися від публічного обговорення російського вторгнення в Україну. При цьому відзначили, що для Білорусі продовжує існувати "західна загроза".

Напередодні в офісі президента України та командуванні ЗСУ заявляли, що головна мета приїзду Путіна до Мінська була схилити Лукашенка до участі Білорусі у війні проти України.

ISW продовжує вважати, що Білорусь навряд чи вступить у війну проти України.

"Той факт, що Путін, схоже, прийняв тези Лукашенка, не переконуючи Лукашенка скоригувати їх, опосередковано підтверджує цю оцінку", — кажуть аналітики.

І додають, що Лукашенко, ймовірно, скоригує свою риторику, щоби правдоподібно пояснити для білорусів про те, чому він раптово відвернувся від вигаданої загрози вторгнення НАТО, щоби приєднатися до вторгнення Путіна в Україну.

Аналітики також вважають, що Кремль намагається приховати першочергові наміри Путіна тиснути на Лукашенка з метою домогтися від нього подальших поступок щодо інтеграції Білорусі з РФ.

"Путін заявив, що Росія не зацікавлена в поглинанні будь-кого, маючи на увазі Білорусь. Ця заява була зроблена після того, як Лукашенко 16 грудня знову заявив про незалежність і повний суверенітет Білорусі, та виглядає як захисна реакція на коментарі Лукашенка", — йдеться у звіті ISW.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua