• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

У Київській ОВА обіцяють відновити дамбу біля затопленого Демидова "в найкоротші терміни"

Пошкоджений шлюз дамби біля Демидова Київської області планують відновити "в найкоротші терміни" з урахуванням заходів безпеки

Пошкоджений шлюз дамби біля Демидова обіцяють відновити
Фото: hromadske.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Київської обладміністрації Олексій Кулеба, передає "ДС".

Він нагадав, що через пошкодження дамби на річці Ірпінь під час бойових дій частково підтопило близько 50 приватних садиб в селі Демидів біля села Козаровичі.

"Відразу після деокупації Київщини ми долучили ряд фахівців військової та цивільної сфер, щоб у найкоротший термін знайти проектне рішення для відновлення функціонування штучної споруди – шлюзу. Паралельно проводилися роботи з відкачки води із садиб мешканців села", — розповів Кулеба.

Рівень води в заплаві річки Ірпінь вдалося знизити. Також на цей час встановлюються додаткові помпи. Воду із заплави скидають у Київське водосховище через резервний шлюз.

"Балансоутримувач споруди проводить регулярні перевірки стану дамби. Вона знаходиться у функціональному стані", — запевнив посадовець

Найближчим часом розпочнуться ремонтні роботи з відновлення пошкодженого шлюзу. В ОВА обіцяють врахувати заходи щодо безпеки та належного технічного функціонування шлюзів.

Підготовчі роботи розпочнуться в період з 1 по 10 липня. Орієнтовний термін закінчення робіт – 1 серпня.

Як писала "ДС", мешканці Демидова Київської області, який був підтоплений під час боїв із військами РФ, блокували дорогу на столицю, щоб звернути увагу на проблеми селища.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua