• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

У МЗС відреагували на проросійські "шабаші" в центрі Європи

Проросійські акції в Німеччині і Чехії є неприпустимою спробою виправдати війну Росії проти України

Проросійський "шабашник"
Проросійський "шабашник"
Реклама на dsnews.ua

Про це речник МЗС Олег Ніколенко написав на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

Дипломат зазначив, що українська сторона вдячна мешканцям Кельна та Праги, які виступили проти проросійських мітингів в неділю. 

"Проведення подібних шабашів під триколорами держави-агресора в центрі Європи є неприпустимим. Ці заходи не мали нічого спільного зі свободою слова та реальними настроями в Німеччині та Чехії. Ми засуджуємо спроби учасників проросійських акцій виправдати війну Росії проти України та зневажити честь та гідність українців, які ціною своїх життів відстоюють свободу в Європі" — заявив Ніколенко.

В МЗС немає сумнівів в солідарності з українцями абсолютної більшості німців та чехів, які надали сотням тисяч з них тимчасовий притулок, а також підтримують Україну і політику своїх урядів щодо протидії російській агресії.

"Акції, які відбулися в неділю, не зможуть похитнути дружбу між Україною та Німеччиною і Чехією, підтримку яких ми високо цінуємо" — заявив Ніколенко.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав напівзаходом рішення глав МЗС країн-членів Євросоюзу про призупинення дії угоди про лібералізацію візового режиму між Росією та ЄС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua