• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

У МЗС відповіли на звинувачення Human Rights Watch на адресу ЗСУ

Україна прийняла до відома та проаналізує звіт міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), в якому вказується на нібито застосування українськими військовими у Харківській області протипіхотних мін, заборонених міжнародними конвенціями

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України щодо звіту HRW, повідомляє "ДС".

У МЗС наголосили, що Україна реалізує своє право на самозахист відповідно до Статуту ООН та виконує всі взяті на себе міжнародні зобов'язання "на тлі скоєння російськими окупантами військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциду українського народу".

"Події останнього року доводять, що зараз, як ніколи, важливою є універсалізація цих багатосторонніх механізмів у сфері роззброєння та контролю над озброєннями. Очікуємо, що HRW спільно з її міжнародними партнерами з неурядових організацій та всією світовою спільнотою активізує зусилля на цьому напрямку, зокрема здійснюючи тиск на РФ з метою негайного припинення злочинної війни проти України з використанням нею всього спектру негуманної зброї та повернення Росії в міжнародне правове поле", — наголосили в МЗС.

Українські дипломати заявили, що згідно з Оттавською конвенцією, Україна знищила вже 3 млн протипіхотних мін, у тому числі запаси надзвичайно небезпечних мін ПОМ-3. Росія ж, напавши на Україну, використовувала та використовує весь спектр заборонених мін, особливо небезпечні для цивільних мін ПОМ-3 "Медальйон".

"Українська сторона завжди виявляла відкритість до взаємодії з міжнародними неурядовими організаціями, зокрема лише минулого року було проведено низку зустрічей з представниками HRW", — зазначили в МЗС.

Як повідомляла "ДС" міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch 31 січня випустила звіт, в якому стверджується, що українські військові нібито використовували заборонені протипіхотні міни в Ізюмі Харківської області та його околицях, коли ця територія була окупована. Українські правозахисники розкритикували позицію HRW.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua