• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У МВС пояснили, чому Лукашенко навряд чи піде війною на Україну

Наразі є малоймовірним варіант, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко піде війною на Україну

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив у ефірі національного телемарафону позаштатний радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов, передає "ДС".

"Я б сказав, що якщо ми говоримо про офіційний певний рівень, то імовірність такого варіанту є достатньо низькою. Це ніяк не любов Лукашенка до України, або ще щось. Це просто звичайний інстинкт самозбереження, бо він прекрасно розуміє, що по великому рахунку, силовики – це його останній форпост у цій країні", — сказав радник міністра.

Якщо Лукашенко перетне цю межу, то, на думку Смірнова, він може "попасти під роздачу", бо "білоруський народ точно разом з українцями". Лукашенко також знає, що білоруси не підтримують війну і не хочуть воювати, додав радник.

"І вони знову можуть почати бунтувати, і, особливо коли почнуть возити перших "двохсотих", повірте мені, вони одразу швидко встануть. Друга історія — ми маємо розуміти, що у Білорусі немає професійної армії, там немає взагалі навіть контрактної армії. Так є кілька частин, і це все строковики", — сказав радник міністра.

Смірнов відзначив, що білоруська армія ніколи ніде не воювала, у них немає воєнного досвіду, відповідної мотивації тощо.

"І щодо силовиків – там масово, і я знаю цю інформацію, пишуть відмови. Повірте, вже були накази, умовно кажучи, наступати, і силовики просто масово писали відмови, це був процес саботування. Якби Лукашенко міг це зробити (піти війною на Україну – ред.), він уже б давним-давно це зробив", — вважає радник.

Як писала "ДС", у Генеральному штабі ЗСУ заявляють, що загроза завдання ракетно-бомбових ударів по Україні з території Білорусі залишається.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua