• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

У НАЗЯВО не знають, що робити із дисертацією Лісового - той вже відмовився від наукового ступеня

Перевірку дисертації міністра освіти й науки Оксена Лісового на наявність плагіату призупинили через його відмову від наукового ступеня кандидата наук

Оксен Лісовий
Оксен Лісовий
Реклама на dsnews.ua

Про це очільник Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) Андрій Бутенко повідомив у коментарі "УП", передає "ДС".

НАЗЯВО не може перевіряти дисертацію людини, яка не має наукового ступеня, зазначив чиновник. Оскільки перевірку було розпочато до відмови Лісового від наукового ступеня, Агентство звернулося до чотирьох юридичних установ, аби ті надали роз'яснення щодо подальших дій.

"Зараз не зупинка, а пауза для визначення що ми робимо далі – чи ми рухаємося, чи ми призупиняємо перевірку взагалі. Наша мета – перевіряти на плагіат, і єдина дія після цього – скасовувати науковий ступінь. 

План дій у разі добровільної відмови людини від наукового ступеня законодавством не передбачений", – повідомив Бутенко. 

Як писала "ДС", незабаром після призначення Оксена Лісового міністром освіти та науки у ЗМІ з’явилася інформація про можливий плагіат у його кандидатській дисертації з філософії, яку він захистив у 2012 році.

Лісовий заперечив це, подав дисертацію на перевірку та пообіцяв відмовитися від ступеня, якщо плагіат знайдуть. 30 травня Лісовий вирішив відмовитися від ступеня кандидата наук до оголошення результатів перевірки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua