• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В НАТО готуються до можливої аварії на Запорізькій АЕС

НАТО має план на різні випадки в зв'язку з масштабною війною Росії проти України, в том числі і на випадок аварії на Запорізькій атомній електростанції

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказала помічниця генерального секретаря НАТО з публічної політики Байба Браже, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Посадовиця зазначила, що не хоче спекулювати щодо різних варіантів розвитку подій на ЗАЕС, зокрема з огляду на руйнування дамби Каховської ГЕС, що ставить під загрозу охолодження ядерних реакторів.

"Є чітке пояснення МАГАТЕ та заява генерального секретаря Гроссі про те, що зараз на цій атомній станції є достатньо води для охолодження на наступні декілька місяців. Тому зараз важливо використати цей час, щоби підготуватися до усіх можливих позаштатних ситуацій і забезпечити відсутність ризику нової катастрофи", – сказала вона.

Браже наголосила, що НАТО – це оборонний альянс, головним завданням якого є колективна оборона 31 держави-члена та їхнього населення.

"Тому нам потрібні плани захисту, які будуть виконуватися, для яких є достатні перевірені сили – і військові, і цивільні. Адже НАТО – це не лише військові. Я це все розповідаю, щоби пояснити: звичайно ж, у НАТО є необхідні плани", – додала вона.

Помічниця генсека додала, що Альянс "дуже уважно ставиться" до того, аби утриматися від спекуляцій на ядерній тематиці, оскільки питання ядерного стримування "викликає певні занепокоєння у суспільстві".

Як повідомляла "ДС", рівень води у водосховищі Каховської ГЕС, греблю якої підірвали російські окупанти, впав нижче "мертвої точки".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua