• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В ООН вважають, що ситуація внаслідок руйнування Каховської ГЕС погіршиться

Життя стане нестерпно важким для тих, хто вже страждає від конфлікту. Пік затоплення все ще не настав

Евакуація людей із затоплених територій внаслідок підриву дамбу на Каховській ГЕС
Евакуація людей із затоплених територій внаслідок підриву дамбу на Каховській ГЕС
Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть сьогодні іноземні ЗМІ, інформує "ДС".

"У довгостроковій перспективі багато хто ризикує залишитися без даху над головою і засобів існування, що посилює страждання українців в умовах повномасштабного вторгнення Росії", — генсек ООН Антоніу Гутерріш.

Обвалення дамби Каховської ГЕС, можливо, стало найбільш значним інцидентом заподіяння шкоди цивільній інфраструктурі з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарної допомоги та координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс. Він нагадав, що знищено не тільки життєво важливе джерело води для мільйонів жителів Херсонської, Дніпровської та Запорізької областей, а також і ключове джерело сільськогосподарського зрошення на півдні Херсона і в Криму.

Подія вплине на сільське господарство і виробництво харчових продуктів. Серйозні наслідки очікуються в окупованих Росією районах, куди гуманітарні організації все ще намагаються отримати доступ.

Також Гріффітс зазначив, що швидкоплинна вода може перенести міни та інші вибухонебезпечні предмети в райони, які раніше вважалися безпечними. Він підкреслив, що обвалення дамби вплине на вироблення електроенергії і безпеку Запорізької АЕС.

"Шкода, заподіяна руйнуванням греблі, означає, що життя стане нестерпно важким для тих, хто вже страждає від конфлікту", — додав він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua