• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У відносинах України та США немає "фактора Спартц": Кулеба прокоментував заяви американської політикині

Американська конгресвумен українського походження Вікторія Спартц, ймовірно, виступатиме з новими політичними заявами, однак українська дипломатія "має намір реагувати лише на ті, які викривлюють реальність"

Вікторія Спартц
Вікторія Спартц
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю "Укрінформу", передає "ДС".

Кулеба зазначив, що акції та кроки Вікторії Спартц викликають в Україні непорівнянно більший резонанс, ніж у США.

"Власне, саме тому вона постійно створює нові медіаприводи, намагаючись розкрутити цей маховик… Пані Спартц — політикиня, яка робить собі кар’єру. Якщо вона виступатиме з чимось геть кричущим, що категорично суперечить істині й шкодить нашим інтересам, ми будемо відповідати. Наприклад, вона висловилася про зернову угоду – ми відповіли. А на якісь чергові прохідні заяви ми не будемо реагувати. Хоча, я думаю, вони періодично з’являтимуться на ту чи іншу тему, де, з погляду її радників, є хайп", — каже міністр.

Він зауважив, що Спартц як політикиня має на це право, але влада України так само має право на свою позицію і пояснення, чому її слова не відповідають дійсності.

"Ми ні в чому її не звинувачуємо, але будемо чітко показувати, де вона викривлює реальність", — наголосив Дмитро Кулеба.

Коментуючи можливість порозумітися з пані Спартц, аби запобігти потенційній шкоді для України, він сказав, що "коли людина хоче порозумітися, вона не пише відкриті листи з такими обвинуваченнями".

За словами Кулеби, представники української влади з Вікторією Спартц "не сварилися".

"Повірте, реально "фактор Спартц" в українсько-американських відносинах не вартий навіть запитання, а не те що обговорення", — зазначив очільник МЗС.

Як писала "ДС", конгресвумен Вікторія Спартц звернулася до президента США Джо Байдена з проханням з'ясувати безпечність переговорів із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком, враховуючи "різноманітну розвідувальну інформацію" щодо нього, зокрема щодо його можливих зв'язків з Росією.

Пізніше Спартц закликала генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерреша призупинити "зернову угоду" з Росією, допоки Україна не отримає належних заходів безпеки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua