• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

У районі Чорнобильської АЕС, захопленої росіянами, почалася лісова пожежа: показники погіршилися

У Зоні відчуження в районі Чорнобильської АЕС, захопленої російськими військами, вирують лісові пожежі

Зона ЧАЕС
Зона ЧАЕС / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Twitter-сторінці МАГАТЕ, передає "ДС".

"Україна повідомила МАГАТЕ, що пожежники намагалися загасити лісові пожежі біля Чорнобильської АЕС. У Києві та на двох АЕС було виявлено незначне підвищення концентрації цезію в повітрі, яке не є суттєвим приводом для занепокоєння", — зазначають в організації.

"МАГАТЕ продовжує співпрацювати з органом ядерного регулювання України для отримання додаткової інформації щодо пожежної ситуації біля Чорнобильської атомної електростанції", — додали в МАГАТЕ.

Станом на 20 березня Верховна Рада повідомляла про 7 вогнищ загоряння в межах Зони відчуження, згідно з даними супутникових знімків Sentinel-2 європейського космічного агентства (ESA).

"Ймовірно, загоряння відбулося внаслідок збройної агресії Російської Федерації, а саме влучення снаряда або навмисного підпалу. З тих же причин і з огляду на роботу в умовах військового стану пункти АСКРС не можуть виконувати свої функції в повному обсязі, як і персонал ДСП "Екоцентр", — йдеться у повідомленні.

Відповідно до Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, критерії пожежі в Зоні відчуження не повинні перевищувати обсяги 0,05-0,2 кв.км, але стан площі пожеж перевищує ці показники в десятки разів.

З погляду радіаційних ризиків, зафіксованих автоматизованою системою контролю радіаційного стану (АСКРС) у 39 пунктах, особливу небезпеку становлять існуючі пожежі на територіях із значними рівнями забруднення радіонуклідів та у місцях розташування інфраструктури поводження з радіоактивними відходами в межах 10-кілометрового радіусу.

В опублікованій 23 березня інформації український парламент також повідомляє, що у межах Зони відчуження продовжують фіксувати вогнища загоряння.

Також парламент заявляє про погіршення низки показників на Чорнобильській АЕС через дії окупантів.

"Інформація, що отримується від ДСП "Чорнобильська АЕС" щодо параметрів безпеки та стану радіаційної обстановки на майданчику, свідчить про тенденцію до погіршення низки показників. Окупант продовжує грубо порушувати вимоги радіаційної безпеки та санітарно-пропускного режиму на підприємстві та у Зоні відчуження, погіршення радіаційної обстановки на підприємстві та Зоні відчуження, а також сприяє поширенню радіоактивного забруднення за межі Зони відчуження", — заявили в Раді.

Як повідомляла "ДС", раніше російські війська розграбували Центральну аналітичну лабораторію у Чорнобилі вартістю 6 млн євро.

Ворог захопив АЕС 24 лютого після жорстокого бою.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua