• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

В Україні остаточно заборонили "ОПЗЖ"

У четвер, 15 вересня, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" ("ОПЗЖ"). Таким чином, політсила в Україні остаточно заборонена

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Служби безпеки України, повідомляє "ДС".

Рішення про заборону функціонування "ОПЗЖ" було ухвалено на підставі указу президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах деструктивної діяльності, зібраних у рамках реагування СБУ на загрози національній безпеці.

Йдеться насамперед про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики Росії як на рівні керівництва, так і рядових її членів.

"ОПЗЖ" фактично ретранслювала офіційну позицію країни-агресора щодо України та завдавала значних збитків інтересам нашої держави.

Встановлено причетність провідних функціонерів "ОПЗЖ" до діяльності, яка створює реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України.

Водночас, від початку військової агресії слідчі СБУ:

- здійснюють досудове розслідування у 70 кримінальних провадженнях стосовно функціонерів партії, причетних до скоєння злочинів у сфері національної безпеки;

- у рамках цих проваджень оголосили про підозру 30 громадянам України, у тому числі депутатам місцевих рад різних рівнів.

Таким чином, рішення про заборону "ОПЗЖ" остаточно не підлягає оскарженню, а притягнення до відповідальності членів партії, які шкодили інтересам України, триває.

Як писала "ДС", у березні РНБО призупинила діяльність в Україні низки партій, які мають зв'язки з Росією. Серед них — ОПЗЖ та "Партія Шарія".

Один із лідерів ОПЗЖ Вадим Рабинович, який перебуває в Ізраїлі, заявив, що політична сила припиняє свою діяльність.

12 травня група "Платформа за життя і мир" — колишня "Опозиційна платформа — За життя" — перестала офіційно існувати у Верховній Раді.

17 липня Партія "Опозиційна платформа — За життя" оскаржила рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду про свою заборону.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua