• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

В Україні створять реєстр збитків від російської агресії

Міністерство юстиції України у 2023 році має фіналізувати міжнародний договір про репарації та створити реєстр збитків, завданих російською агресією

Реєстр збитків від російської агресії
В Україні створять реєстр збитків від агресії РФ / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра в інтерв'ю Forbes, передає "ДС".

"Міжнародний договір — ключовий документ, який стандартизує процес передачі репарацій РФ", — зазначила вона.

У договорі мають бути будуть прописані критерії заявників на компенсацію (окремо для громадян, бізнесу, муніципалітетів) та прозорий механізм виплат.

За словами Мудрої, очікується, що до ініціативи приєднаються всі країни G7, адже саме в них найбільше заморожених російських активів. Після підписання договору його мають ратифікувати усі країни-учасники, і для цього доведеться вносити зміни до законодавства.

"Наразі такий крок вже зробила Канада, законодавчі ініціативи є у конгресі США. Окрему директиву готує ЄС", — каже посадовиця.

Реєстр міститиме інформацію про завдані російською агресією збитки: громадянам і бізнесу, інфраструктурі країни, екології; муніципалітетам, державі в цілому.

Збирати дані вже почали на базі порталу "Дія".

"Ми радимо громадянам, бізнесу та муніципалітетам зібрати якомога більше доказової бази, фіксувати та документувати руйнування. Саме на підставі цих даних виплачуватиметься компенсація", — сказала заступниця міністра.

Як писала "ДС", Україна пропонує міжнародним партнерам підписати багатосторонній договір, який передбачатиме конфіскацію російських коштів і майна на території інших держав для компенсації збитків, нанесених РФ в ході війни в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua