• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

В Україні воює 5000 "вагнерівців", їх регулярно перевіряє начальство, — ЗМІ

Більшість "вагнерівців" — росіяни, а також українці з тимчасово окупованих територій

Група "Вагнера"
Група "Вагнера"
Реклама на dsnews.ua

Засновник та один із керівників ПВК "Вагнера" Дмитро Уткін, через прізвисько якого назване формування, регулярно відвідує тимчасово окуповані території України "для перевірки ефективності застосування ПВК та якості виконання ними завдань". Про це, як передає "ДС", повідомило джерело LIGA.net у розвідці.

Так, за даними видання, через кадрові втрати найманців залучають як до загальновійськових, так і спеціальних завдань. За оцінками розвідки, проти України воює близько 5000 бойовиків "Вагнера". Більшість "вагнерівців" — росіяни, а також українці з тимчасово окупованих територій.

Як повідомило джерело, відбирають бойовиків у 26 рекрутингових центрах у РФ, також активно вербують в інтернеті.

Оплата найманців – до 350 тис. рублів на місяць (близько 115 тис. грн). Крім того, є премії у розмірі 150 тис — 700 тис рублів (50 тис — 230 тис грн). За знищення техніки чи живої сили противника найманці отримують ще від 50 тис. до 300 тис. рублів (16 тис. — 100 тис. грн.).

"Як правило, ПВК отримують зброю за рахунок відповідних підрозділів ЗС РФ, зазвичай застарілих зразків. Крім того, найманці, які мають льотну підготовку і служили у ВКС РФ, періодично залучаються для поповнення некомплекту льотного складу стройових частин оперативно-тактичної та армійської авіації", — передає LIGA слова джерела у розвідці.

При цьому певного зразка військової форми для найманців немає, тому їх важко ідентифікувати.

Як зазначає видання, армійське командування РФ не враховує у загальних бойових втратах поранених та вбитих найманців, а родичам заборонено оприлюднювати будь-яку інформацію про обставини їхньої загибелі.

Редактор: Аліса Нєдєліна
    Реклама на dsnews.ua