• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

В Україні набув чинності закон, який дозволяє прикордонникам застосовувати вибухівку

Сьогодні, 15 грудня, в Україні набув чинності закон про застосування прикордонниками гранат, боєприпасів та малогабаритних вибухових пристроїв

В Україні набув чинності закон, який дозволяє прикордонникам застосовувати вибухівку;
В Україні набув чинності закон, який дозволяє прикордонникам застосовувати вибухівку;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України, передає "ДС".

У відомстві зазначили, що новий закон дозволяє прикордонникам використовувати гранати, боєприпаси та малогабаритні вибухові пристрої.

Однак це можливо лише для примусового відкриття приміщень або усунення перешкод для затримання особи, яка не виконує законних вимог військовослужбовця, або звільнення заручника.

Вогнепальну зброю ж вони можуть використати для відбиття нападу на військовослужбовця або працівника Держприкордонслужби у разі загрози їхньому життю або здоров'ю, захисту людей від нападу, звільнення заручників або незаконно позбавлених волі осіб.

Серед іншого законодавчі нововведення дозволяють використовувати зброю та спеціальні засоби для примусового припинення польотів безпілотників.

Прикордонники можуть приземляти, у тому числі збивати дрони, що з порушенням встановлених правил літають у прикордонній смузі, поблизу кораблів та катерів Держприкордонслужби, пунктів пропуску, КПВВ, місць розташування підрозділів і нарядів.

Як писала "ДС", Державна прикордонна служба отримає 21 млн грн для проведення інженерно-технічних робіт з облаштування державного кордону з метою зміцнення обороноздатності держави.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua