• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

В українців має бути зброя, а молоді потрібна спецпідготовка, — Резніков

Жителі України повинні мати офіційно зареєстровану вогнепальну зброю та вміли нею користуватися — тоді ворог "10 разів подумає", чи варто вторгатися у країну

Олексій Резніков
Олексій Резніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю ЛІГА.net, передає "ДС".

"Ходити в тир — ця культура має бути. Мають працювати тири, щоб всі вміли вправно користуватись вогнепальною зброєю. Потрібно завершити реформу, і офіційно зареєстрована вогнепальна зброя має бути у населення — звісно, з проходженням перевірок у психіатра, нарколога та правоохоронних органах. Коли ворог буде знати, що кожен повнолітній українець може дістати з-під ліжка автомат і чинити опір, він 10 разів подумає", — вважає він.

На переконання міністра, українцям треба готуватись до зміни в правовому плані та в культурі поведінки нашої нації після перемоги.

"На жаль, фізично ворожа країна, яка є нашим сусідом, не полетить в космос. Навіть з усіма витворами Ілона Маска. І вона буде мріяти про реванш. Тому єдина запорука неповторення такого вторгнення — це потужний сектор сил безпеки та оборони, а також зрозуміла концепція армії резервістів. У такий спосіб живе Швейцарія", — зазначив Резніков.

Він зазначив, що культура військової професії має стати трендом — як, наприклад, в Ізраїлі.

"Можливо, строкова служба нам більше не потрібна. Але кожна молода людина в 18 років починає проходити спеціальні курси підготовки: медицина, стрільба, окопи, злагодження. Далі навчається на кого хоче, але раз на рік проходить місячні курси за спеціалізацією. Хочеш бути кулеметником — розвивайся як кулеметник. Хочеш бути оператором дронів — давай", — сказав Олексій Резніков.

Він додав, що військові кафедри в Україні точно потрібні, хоча "можливо, треба думати про їхню спеціалізацію".

Як писала "ДС", у Міністерстві внутрішніх справ казали, що законодавче врегулювання обігу зброї має сприяти зменшенню кількості правопорушень з її застосуванням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua