• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

В Україні англійська мова може отримати особливий статус: Мінкульт працює над законопроєктом

Міністерство культури працює над законопроєктом про особливий статус англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра культури Ростислав Карандєєв, передає "ДС".

Вперше про надання особливого статусу англійській мові заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у червні. Наразі за ініціативи міністерства створюється міжвідомча робоча група, яка працюватиме над законодавством щодо функціонування англійської мови. До її складу увійдуть народні депутати, представники державних органів та громадськості.

Після напрацювань групи буде створено законопроєкт про забезпечення функціонування англійської мови як мови міжнародного спілкування.

За словами Карандєєва, наразі Україна посідає 40 місце серед 112 країн світу щодо рівня володіння громадян англійською мовою. На думку заступника міністра, трансформація статусу англійської мови допоможе розв'язати проблему з низьким рівнем знання іноземної.

У міністерстві вже зараз зазначають, що у законопроєкті має бути передбачено значне розширення застосування англійської мови в Україні. Крім того, англійська мова має стати обов'язковою в окремих публічних сферах життя, де наявні міжнародні комунікації.

"Кожен українець, який вивчатиме англійську мову, буде значно більше обізнаний про європейське життя. Це також допоможе формуванню суб’єктності України у світових глобалізаційних процесах. Крім того, після нашої перемоги, впливатиме на зростання інвестиційної та туристичної привабливості України", — пояснює Карандєєв.

Нагадаємо, у київських школах не викладатимуть російську мову навіть факультативно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua