• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

В Україні хочуть заборонити російську музику, але є виняток

Народні депутати пропонують заборонити публічне виконання російських пісень, а також їхнє використання на радіо та телебачення. Виняток зроблять для виконавців, які засуджують агресію проти нашої країни

В Україні пропонують заборонити частину російської музики.
В Україні пропонують заборонити частину російської музики.
Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт №7273-д зареєстрували у парламенті 29 травня, передає "ДС".

Ініціаторами документа стали депутати від "Слуги Народу" та "Європейської Солідарності", зокрема Софія Федина, Микита Потураєв, Олександр Санченко, Євгенія Кравчук.

Вони пропонують заборонити публічне виконання, показ, демонстрацію музичних творів, здійснених або створених співаком, який є або був у будь-який період після 1991 року громадянином держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором.

Також пропонується створити перелік виконавців держави-агресора, які засуджують агресію проти України. Твори таких співаків дозволять використовувати. Заяву про включення до відповідного переліку потрібно подати до СБУ, а вестиме й оновлюватиме перелік Рада національної безпеки та оборони, зазначив депутат Санченко.

Також у законопроєкті пропонують:

  • збільшити до 40 % частку пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення;
  • збільшити до 75% добового обсягу ведення передач, зокрема новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою;
  • заборонити проведення гастролей, учасниками яких є співаки, які є громадянами держави-агресора, крім тих, що є в переліку;
  • заборонити відтворювати в автобусах музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон — лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів), а також заборонити відтворювати музику в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.

Зараз законопроєкт розглядає профільний комітет. Якщо комітет підтримає документ, його винесуть на розгляд під час засідання Верховної Ради.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua