• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

В Україні розширили повноваження прикордонників (ВІДЕО)

З 15 грудня в Україні діють нові правила огляду осіб та транспорту, які перебувають у контрольованому прикордонному районі, в пункті пропуску/контролю через державний кордон України або на контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ)

Співробітник Державної прикордонної служби України
Співробітник Державної прикордонної служби України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у роз'ясненні Державної прикордонної служби України, передає "ДС".

Прикордонники наголошують, що набрали чинності зміни, внесені Верховною Радою до Закону "Про Державну прикордонну службу України" щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом ДПСУ.

Відповідний закон доповнили статтею 21-7 "Підстави та порядок здійснення поверхневої перевірки". Відповідно до внесених змін, поверхнева перевірка здійснюється щодо осіб, речей, товарів, вантажів і транспортних засобів на кордоні або в пунктах пропуску чи на КПВВ.

"Зміни, внесені до Закону України дали можливість не тільки застосовувати спецзасоби та зброю, але й здійснювати поверхневу перевірку транспортних засобів, осіб та вантажів", — зазначив начальник управління адміністративної юрисдикції ДПСУ Юрій Курилюк.

Прикордонники відтепер мають право оглядати транспортні засоби на перебування у них нелегальних мігрантів, вміст наркотичних засобів, або іншого забороненого для переміщення майна.

Особа зобов’язана здійснювати відкриття багажника, дверей, відкривати сумки, капот та надати можливість оглядати те, що перебуває у володінні.

Курилюк додав, що у разі, якщо особа відмовляється виконувати такі дії, то до неї можуть бути застосовані заходи адміністративного примусу.

У випадках, коли виникне загроза життю чи здоров'ю прикордонників, вони мають право застосувати спецзасоби та зброю.

Нагадаємо, 15 грудня в Україні набув чинності закон про застосування прикордонниками гранат, боєприпасів та малогабаритних вибухових пристроїв.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua