• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

В Україні штрафуватимуть за відсутність україномовної версії сайтів

Українські інтернет-ресурси з 16 липня повинні мати стартову сторінку українською мовою, це також стосується сторінок в соціальних мережах

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

Він нагадав, що в Україні почали діяти нові норми закону про функціонування української мови.

"16 липня 2022 року розпочинається новий важливий етап втілення норм мовного Закону, який збільшить присутність української в публічному просторі та зміцнить її статус як державної…

Інтернет-ресурси повинні мати базову стартову сторінку українською мовою і повідомляти громадянам України суспільно-важливу інформацію державною мовою ", – каже Кремінь.

Зокрема чинності набрала частина друга та шоста статті 27 мовного закону, які регулюють використання української в інтернеті та в інтерфейсах програм.

Так, на всіх сайтах та сторінках в соціальних мережах компаній має бути україномовна версія, яка завантажується за замовчуванням для користувачів в Україні.

"Це стосується інтернет-представництв, зокрема вебсайтів, сторінок у соцмережах, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форми власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні", – пояснює омбудсмен. 

При цьому, українська версія сайту може існувати поряд з іншими мовними версіями, але містити не менший обсяг контенту.

Норма закону не стосується сайтів ЗМІ, які публікуються кримськотатарською мовою, англійською, офіційними мовами ЄС та корінних народів України.

Також будь-який товар із програмним забезпеченням мусить мати українську версію.

Це може бути пральна машина, кавоварка чи автомобіль, які мають бути адаптовані для продажу в Україні і містити українськомовний інтерфейс як на дисплеї, та і на кнопкових панелях керування.

У разі відсутності україномовного інтерфейсу, версії сайту чи сторінки в соцмережах, з 16 червня передбачатиметься штраф, який становить від 3400 до 7500 грн, в залежності від кількості порушень. За повторне порушення сума сягатиме від 7500 до 11900 грн.

Відтепер мовний омбудсмен зможе накладати штрафи на посадовців в органах державної і місцевої влади, а також керівників та працівників усіх установ, які порушують закон.

"В умовах війни недотримання мовного законодавства – це гра на руку ворогові", – каже омбудсмен.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua