• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

В Україні визнали електросамокати та моноколеса транспортними засобами: що змінилося

Електросамокати, моноколеса та інші персональні засоби пересування в Україні законодавчо визнали транспортними засобами. Це перший крок до зміни Правил дорожнього руху (ПДР) заради врегулювання використання такого транспорту, зокрема заборони руху по тротуарах

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в законопроєкті № 8172, який уже підписав президент Володимир Зеленський, передає "ДС".

Норми документа пояснив Богдан Лепявко, координатор ГО U-Cycle, що просуває створення велосипедної інфраструктури в українських містах.

Наприклад, за його словами, питання про те, де саме можна їздити на самокатах та моноколесах (тротуари, велодоріжки, проїжджа частина) поки що не нормоване, для цього потрібно змінювати ПДР. "Але тепер є термін, який можна взяти та вказати у ПДР. Це наступний крок", – зазначив Левко.

Загалом легкі електричні транспортні засоби у законодавстві тепер поділені на дві категорії:

  • легкий персональний електричний транспортний засіб : електродвигун – до 1000 Вт; максимальна конструктивна швидкість – до 25 км/год;
  • низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб : потужність двигуна – понад 1000 Вт, максимальна конструктивна швидкість – до 50 км/год, маса – не більше 600 кг (подібні засоби пересування з можливою швидкістю понад 50 км/год згідно із законом вважаються мотоциклами).

За словами Левка, зазвичай у Європі транспортні засоби з першої категорії прирівнюються до велосипедів, а з другої – до мопедів. Однак в Україні такі правила ще не ухвалені.

"Іноді можуть робити якісь винятки (наприклад, рух тротуарами з додатковим обмеженням швидкості). Але навіть це вже не так страшно, коли є такий поділ, бо очевидно, що пристроїв, швидше за 25 км/год, на тротуарах точно не буде", – припустив Левко.

Також експерт зазначив, що такі правила та винятки з них ефективніше застосовувати на рівні міст, а не одразу всієї країни. "Це європейський підхід, і він розв'язує руки транспортним планувальникам: дозволяє пріоритезувати певні види транспорту, регулювати їхню швидкість на конкретних вулицях, за необхідності вносити зміни", – зазначив Левко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua