• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 39.8
Спецпроєкти

В Україні з'явиться новий рід військ

В Україні з'явиться новий рід військ — берегові ракетні війська

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив командувач Військово-Морських Сил контр-адмірал Олексій Неїжпапа під час підбиття підсумків діяльності ВМС за 2021 рік, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу Міністерства оборони.

Як зазначив командувач ВМС, берегові ракетні війська будуть сформовані до 2026 року. До їх складу увійдуть три дивізіони берегового ракетного комплексу "Нептун". До другого кварталу 2022 року буде повністю сформовано перший дивізіон цього комплексу, який незабаром стане на бойове чергування.

Неїжпапа зазначив, що у поточному році було затверджено стратегію розвитку ВМС України до 2036 року. Вона охоплює всі пріоритетні напрямки діяльності ВМС та формує можливості на довгострокову перспективу. Відповідно до програми, розвиток надводних сил передбачає будівництво кораблів класу "корвет". Корпус першого корабля, що будується у Туреччині, вже готовий на 75-80%. 2022 року його відбуксують в Україну та добудують. 2023 року буде закладено другий корабель цього класу.

За словами командувача, завдяки співпраці з Великобританією "стало можливим досягнути домовленості щодо будівництва ракетних катерів, закупівлі протимінних кораблів, ракет класу море-море і будівництва для ВМС ЗС України двох військово-морських баз".

Крім того, в рамках цієї угоди буде підписано контракти на будівництво 8 ракетних катерів з відповідним озброєнням — крилатими ракетами, закупівля двох протимінних кораблів класу "Сандал", з яких наприкінці 2022 року перший вже буде у складі ВМС України. Будівництво головної військово-морської бази, де базуватиметься бригада надводних кораблів, заплановано у Очакові. Друга база – основна на Азовському морі – буде збудована у Бердянську.

Також цього року було отримано для ВМС ескадрилью бойового ударного комплексу "Байрактар", яка вже несе чергування.

Як повідомляла "ДС", 23 листопада із США в Україну прибули два катери типу "Island", які отримали назви "Суми" та "Фастів".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua