• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

В Україні запустили VR-музей пам’яті війни з віртуальними турами по зруйнованих містах Київщини

Для історії в Україні створили віртуальний музей пам’яті війни — спеціальний онлайн-проєкт, щоб засвідчити наслідки російського вторгнення до Київської області

Реклама на dsnews.ua

Відповідний розділ став частиною туристичного сайту Київщини від Управління туризму Київської ОДА, передає "ДС".

Наразі там можна побачити у форматі 3D зруйновані окупантами населені пункти на Київщині — Ірпінь, Бучу, Гостомель, Бородянку, Горенку та Стоянку.

"Міста й села Київщини стали одними з перших, на кого навалилися жахи війни в найстрашніших її проявах. Місяць рашисти тут знищували, грабували, ґвалтували, вбивали й бомбили. Упевнені, що після перемоги ми все відбудуємо, і Київщина знову стане місцем для життя, де кожен хотітиме мати будиночок, займатися активним туризмом, дегустувати смачну їжу від локальних фермерів чи усамітнюватися в етносадибі серед природи. Але ми ніколи не зможемо забути те, що було. Саме для цього і створено "VR-музей пам’яті війни". За допомогою 3D-турів відвідувачі зможуть потрапити в жахливу реальність, яку принесла із собою війна в Ірпінь, Бучу, Гостомель, Горенку та інші містечка й села", — говориться на сайті проєкта.

Музей створило Управління туризму Київської обласної державної адміністрації у співпраці з проєктом "Війна впритул" з метою фіксування численних руйнацій, спричинених злочинними діями російських окупантів — щоб запам’ятати та показати нащадкам, якою ціною Україна виборює свою свободу та незалежність.

Нагадаємо, у Харківській області у ніч на 7 травня російські загарбники прямим влучанням ракети знищили Національний музей Григорія Сковороди — маєток, в якому той прожив свої останні роки

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua