• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

В Україні затримується видача паспортів: стало відомо, чому

В Україні затримуються строки виготовлення та видачі ID карток і паспортів для виїзду за кордон

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ, передає "ДС".

"Збройна агресія російської федерації проти України, на жаль, внесла корективи у процес оформлення біометричних документів нашим громадянам. Зокрема, це знайшло відображення у швидкості виготовлення та видачі ID карток та паспортів громадянина України для виїзду за кордон", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що внаслідок бомбардування окупантами не тільки міст та інфраструктури України, а й знищення та часткове руйнування логістичних шляхів, в Державній міграційній службі зіткнулись з небаченими досі труднощами, пов’язаними з постачанням та доставкою необхідних витратних матеріалів для друку паспортів, у тому числі — з-за кордону.

"Як результат, вимушені констатувати затримки строків виготовлення документів. Ми розуміємо наскільки важливо для всіх громадян України мати на руках паспортні документи у період воєнного стану, тому одним із пріоритетних завдань для нас залишається вжиття всіх можливих заходів для їх своєчасної видачі", — зазначається в повідомленні.

У МВС зазначають, що у тісній взаємодії уряду України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної міграційної служби України та ДП "Поліграфкомбінат "Україна" докладаються безпрецедентні зусилля задля виправлення ситуації та налагодження надійних логістичних каналів постачання необхідних компонентів та матеріалів.

"Важливо, що територіальні органи та підрозділи ДМС, які знаходяться в безпечних районах, попри важкі умови продовжують працювати та надавати адміністративні послуги населенню. Ми щодня приймаємо десятки тисяч заяв від громадян на оформлення біометричних паспортних документів. Діяльність всіх органів, задіяних у процесі оформлення та видачі паспортів, спрямовано на те, щоб громадяни отримали паспортні документи якомога швидше", — йдеться в повідомленні.

Крім того, задля зручності громадян, урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України положеннями якої дозволено продовжити термін дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон та вклеїти фото дитини у паспорт батьків, як у підрозділах ДМС, так і в дипломатичних установах України за кордоном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua