• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

В Україну прибудуть більше 40 експертів та слідчих із Гааги

Наступного тижня до України приїдуть 42 судмедексперти та слідчі Міжнародного кримінального суду для розслідування військових злочинів російських військових

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав головний прокурор МКС Карім Хан в інтерв'ю Le Monde, передає "ДС" із посиланням на "Гордон".

Хан зазначив, що це "найбільше розгортання, яке буд-коли робив його офіс".

За словами Хана, слідчі приїдуть наступного тижня. Серед них 30 фахівців із Нідерландів, зокрема судмедексперти та аналітики.

Прокурор підкреслив, що його не хвилює, чи вершитиме правосуддя МКС або національна влада – "головне, щоб розслідування були гідними довіри, чесними й незалежними, і щоб суддя міг потім ухвалити рішення".

За словами Хана, він "дуже радий працювати з українською владою". Він зазначив, що в рамках угоди про співпрацю зі спільною слідчою групою Польщі, Литви та України, створеною за підтримки Євроюсту, МКС зможе отримати доступ до спільних документів.

Водночас МКС не збирається ділитися всіма своїми документами, зазначив прокурор, "бо ми зобов'язані дивитися на дії всіх сторін конфлікту, чи то регулярні сили з кожного боку, чи нерегулярні армії".

Як повідомляла "ДС", раніше президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі має притягти до відповідальності президента РФ Володимира Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua