• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

В Україну приїхали 42 слідчих Міжнародного кримінального суду

У вівторок, 17 травня, до України приїхали 42 представників Міжнародного кримінального суду, які розслідуватимуть злочини Росії у війні

Російський окупант
Російський окупант
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві прокурора Міжнародного Кримінального суду в Гаазі Каріма Хана, передає "ДС".

За його словами, в Україну направили найбільшу групу працівників МКС — слідчих, судових експертів та допоміжного персоналу — з моменту заснування Офісу прокурора МКС.

Представники суду будуть збирати докази воєнних злочинів та злочинів проти людяності, зокрема будуть опитувати свідків. Слідчі мають тісно співпрацювати з українською владою.

За словами Хана, 21 держава погодилась підтримати роботу Офісу в Україні та залучити до роботи своїх національних експертів, а 20 країн погодилися профінансувати роботу слідчих.

Нагадаємо, Карін Хан прибув до Києва ще в березні. Він відвідав Бучу на Київщині після деокупації на початку квітня. Прокурор просив усіх, хто має документальні свідоцтва військових злочинів, передавати ці матеріали на електронну пошту: otp.informationdesk@icc-cpi.int.

Писати можна будь-якою мовою — там зроблять переклад. Надсилайте фото, відео, документи, свідчення очевидців. Зокрема, треба повідомляти про вбивства російськими окупантами мирних жителів, ракетно-бомбові та артилерійські удари по лікарнях, школах, житлових будинках та інших цивільних об'єктах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua