• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

В Україну приїхав литовський Bayraktar

Безпілотник Bayraktar, на який зібрали кошти литовці, прибув в Україну

Bayraktar
Bayraktar / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні заступника глави Офісу президента, дипломатичного радника президента України Андрія Сибіги в Twitter, передає "ДС".

"Литовський Bayraktar "Vanagas" вже в Україні! Це неабиякий прояв дружби та єдності, що вкотре доводить — не лише Україна бореться з агресором. Вдячний особисто Халуку Байрактару та Андрюсу Тапінасу за непохитну підтримку на шляху до перемоги! Слава Україні!", – написав Сибіга у Twitter.

Нагадаємо, журналіст Андрюс Тапінас 25 травня розпочав кампанію зі збору коштів на Bayraktar Україні, заявивши, що отримав згоду на таку потенційну закупівлю від Міністерств оборони Литви й Туреччини та виробника.

Збір вдалося закрити за три дні. Після цього турецька компанія-виробник заявила, що зворушена солідарністю литовців і тому вирішила подарувати безпілотник, а зібрані кошти можна буде спрямувати на інші потреби України.

Надихнувшись прикладом Тапінаса, в Україні фонд Сергія Притули організував збір на три "Байрактари", який закрили за три дні, зібравши кошти майже на чотири безпілотники. Компанія "Байкар" і цього разу заявила, що передасть три безпілотники безоплатно. 

Наразі збір на "Байрактар" для України триває у Польщі, його ініціював журналіст Славомір Сєраковський.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua