• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Ватикан зарахував до лику блаженних Папу Римського, який був понтифіком 33 дні

Папа Римський Франциск беатифікував Іоанна Павла I, одного зі своїх попердників, який був понтифіком католицької церкви лише 33 дні

Беатифікація Іоанна Павла І
Ватикан
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "ДС".

65-річний італієць Альбіно Лучані (Іоанн Павло І) помер за 33 дні після обрання понтифіком у 1978 році. До папства, будучи єпископом на північному сході Італії, він був відомим через свою критику корупції, зокрема в банківській сфері. Лунали припущення, що причиною смерті могла стати помста. Втім віцепостулатор процесу канонізації Стефанія Фаласка заявила, що всі документи та медичні висновки вказують на серцевий напад.

Нині Іоанна Павла I беатифікують — зараховують до лику блаженних. Католицька церква офіційно визнала дивом зцілення дівчинки в Аргентині, батьки якої йому молилися. Для канонізації — зарахування до лику святих — необхідне офіційне визнання другого дива.

"З усмішкою папі Іоаннові Павлу вдалося передати благість Господа", – сказав папа Франциск під час своєї проповіді на площі Святого Петра 4 вересня.

За його словами, посмішка папи Іоанна Павла І була уособленням церкви, "яка ніколи не зачиняє дверей, ніколи не озлоблює серця, ніколи не скаржиться і не таїть образи, не гнівається, не дивиться похмуро і не ностальгує за минулим".

Іоанн Павло I вперше в історії церкви при сходженні на папський престол взяв собі два імені. Так само зробив його безпосередній наступник, кардинал Кароль Войтила, який після обрання папою взяв ім’я Іоанна Павла II. Його канонізували у 2014 році.

Як писала "ДС", Ватикан назвав Росію агресором та засудив широкомасштабне вторгнення російської армії в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua