• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

"Ватна" пропаганда: Азарову оголосили нову підозру

Колишньому прем'єр-міністру Миколі Азарову, який переховується від українського правосуддя на території Росії, оголошено про підозру у інформаційній діяльності на користь РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає "ДС".

За даними слідства, експрем’єр з початку повномасштабного вторгнення Росії і по теперішній час, використовуючи російські медіа і мережу Інтернет, здійснює активну інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором. Він регулярно бере участь в ефірах російських інформаційних каналів, відео з яких згодом розповсюджуються в інтернеті. Шляхом просування російських наративів, він проводить інформаційну діяльність, спрямовану на дискредитацію України.

У цих відеозаписах, які були розміщені на Youtube-каналі "Иная правда" та медіапорталах російських ЗМІ, Азаров виправдовує збройну агресію Росії проти України, розпочату в 2014 році, та окупацію частини території України. Також він висловлює публічні заклики до повалення конституційного ладу в Україні насильницьким шляхом.

Так, експрем'єр закликає до денацифікації та насильницької зміни української влади, поширює наратив, що так звана "спеціальна операція" РФ нібито врятувала Донецьк від захоплення, "попередивши цю трагедію". Також він називає події в Бучі "фейком".

Факти протиправної діяльності підозрюваного підтверджуються, окрім іншого, висновком судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи.

Як повідомляла "ДС", на початку жовтня СБУ повідомила про підозру колишньому прем'є-міністру Миколі Азарову та чиновниці однієї з райдержадміністрацій Києва, яка готувала йому виступи на російському телебаченні та брала участь у роботі його "Фонду гуманітарної підтримки".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua