• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

"Велике будівництво" у День Соборності об'єднало береги Дніпра – Зеленський відкрив вантовий міст у Запоріжжі

Рух верховою частиною вантового мосту відкрився у Запоріжжі в День Соборності. Завершити будівництво мосту, розпочате ще 2004 року, змогли лише під час реалізації програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". На це знадобилося 20 місяців

Володимир Зеленський на відкритті мосту у Запоріжжі
Володимир Зеленський на відкритті мосту у Запоріжжі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

"Сьогодні ми бачимо живий доказ саме того, що разом ми все можемо, разом ми сильніші, разом ми можемо набагато краще, разом ми можемо більше. І будівельники з різних регіонів нашої держави і не тільки, працюючи на висоті 30-35 метрів у режимі 24/7, у плюс 40 та у мінус 20, можуть зробити щось дуже важливе для людей, щось справді особливе", – сказав Володимир Зеленський, відкриваючи міст.

Володимир Зеленський у Запоріжжі
Володимир Зеленський у Запоріжжі

Вантовий міст став одним із завершальних етапів спорудження всього мостового комплексу, що включає 6 транспортних розв'язок та 26 штучних споруд. Рух першою частиною балкового мосту, що з'єднав острів Хортиця та район Бабурка, було відкрито ще у грудні 2020 року. Загальна протяжність магістралі, до якої входять мости, становить 9 км.

Президент навів також інші факти, що відображають масштаб споруди та виконаних робіт: "150 метрів, або хмарочос на 50 поверхів – це висота його пілона. П'ять футбольних полів, одне за одним – це довжина цього чудового мосту. Понад 6000 тонн, або, у порівнянні, 100 літаків "Мрія" – це вага всієї споруди. Щоб побудувати те, що ми мали зробити майже 20 років тому, знадобилося 20 місяців".

Будівництво мостів у Запоріжжі продовжиться до повного відкриття руху всіма проїздами, а всього в Україні з початку президентської програми "Велике будівництво" вже було оновлено та збудовано 560 мостів. У найближчі два роки їхня кількість збільшиться ще на 810, серед яких будуть і два нові мости – у Кременчуці через Дніпро та в Ямполі через Дністер.

    Реклама на dsnews.ua