• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Венедиктова: Канделакі наговорила на кримінальну справу

Генеральна прокуратура України підозрює російську ведучу Тіну Канделакі у зазіханні на суверенітет та територіальну цілісність

Тіна Канделакі
Тіна Канделакі
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, повідомляє "ДС" із посиланням на Telegram-канал Верховна Рада.

"І до вас я змушена звернутися, Тінатін Гівіївна Канделакі. Зазвичай, стримано, без емоцій, на які я не маю права, виключно з метою поінформувати вас про стан ваших справ. Справ кримінальних, маю помітити", — зазначила вона.

Генпрокурор нагадала, що Канделакі була прикладом для наслідування для багатьох українців, які "уявити не могли, що в якийсь історичний момент часу ви, ведуча програми "найрозумніший" поведете себе, так би мовити, по-своєму, не в дусі однойменної телепередачі, якщо хочете".

Венедиктова повідомила, що прокурори, проаналізувавши контент Телеграм-каналу Канделакі "вкрай здивувалися — ви є одним із ключових "розповсюджувачів" ідей та гасел кремлівської військової машини".

Наприклад, 24 лютого 2022 року, повідомляє генпрокурор, ведуча писала: "Державність України дуже швидко відновиться після того, як Зеленський та ті депутати одіозні Верховної Ради, політики України, які за 8 років не змогли Україну ніяк наблизити до громадянського світу, покинуть територію. країни. В Україну, думаю, повернеться Янукович. Саме операція почалася, чесно кажучи, рівно 8 років після Майдану минуло 14-го року".

"Що це? Тінатін Гівіївно, ви переконуєте своїх читачів у тому, що Янукович має повернутися і це нормально, сприймати його повернення слід добре? — цікавиться Венедиктова. — Зеленський та інші представники влади мають втекти? Ви думаєте? Очевидно, думаєте".

Генпрокурор України також розкритикувала Канделакі за те, що та закликає своїх читачів вірити лише кремлівській пропаганді.

"Ви ж людина з індустрії, впевнена, ви професіонал і добре знаєте, що цей ваш заклик — злочин. Підконтрольна влада ЗМІ в РФ навмисно вигодовує громадян дешевими фейками, а ви, Тінатін Гівіївна, в цій інформаційній їдальні стоїте на роздачі десертів, що протухли", — зазначила Венедиктова.

І наголосила, що відтепер Канделакі є особою, підозрюваною у скоєнні злочину.

"Найближчими днями українські прокурори ініціюють процес оголошення вас, Тінатін Гівіївно, у міжнародний розшук. Відповідно до вже усталеної традиції, єдине, про що я хочу вас попросити — знайти хороших юристів і не звертатися за правовою допомогою до тих, хто вас просить поширювати брехливу та вони вам правду не скажуть. А правда в тому, що при спробі перетину кордону інших держав ви будете затримані компетентними органами з метою екстрадиції в Україну", — резюмувала Венедиктова.

Як повідомляла "ДС", вранці 24 лютого війська Російської Федерації за наказом Володимира Путіна розпочали нове вторгнення в Україну відразу за декількома напрямками. Проте бліцкриг не відбувся і ЗСУ вдалося стримати супротивника, знищивши з початку наступу понад 11 тис., 285 танків, 985 бронемашин, 109 артилерійських систем, 21 засобів ППО, 50 РСЗВ, 60 цистерн з паливом, 4 БПЛА, 4 та 48 вертольотів, 447 військових автомобілів.

    Реклама на dsnews.ua