• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Угорська Дуро за Росію: у Кулеби нагадали, що не потребують дозволу Москви на вступ до НАТО

Україна не портребує дозволу Росії щодо вступу до НАТО, а заяви окремих угорських політиків спрямовані посилення залежності євроатлантичного простору від Москви

Олег Ніколенко
Олег Ніколенко / twitter.com.OlegNikolenko
Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй Facebook-сторінці написав речник МЗС України Олег Ніколенко, передає "ДС".

Так, він відреагував на слова віцеспікерки парламенту Угорщини, представниці крайньої правої угорської партії "Наша Батьківщина" Дора Дуро. Та в інтерв'ю російському виданню "Известия" заявила, мовляв, вступ України до НАТО без безпекових ризиків можливий лише за умови, що такий крок схвалить Росія.

"Ми не потребуємо дозволу Росії, аби стати членом Альянсу. Водночас небезпечно, коли окремі угорські політики намагаються ставити безпеку євроатлантичного простору в залежність від забаганок Москви", – написав Ніколенко.

У МЗС наголосили, що немає жодних об‘єктивних причин, які перешкоджали б вступу України в НАТО. Натомість українське членство посилить Альянс та унеможливить повторення російської агресії в Європі в майбутньому.

Нагадаємо, 14 квітня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна є "фінансово-неіснуючою країною" і без підтримки ззовні не може воювати проти Росії.

Спікер МЗС України Олег Ніколенко у відповідь заявив, що Орбану "коштує подивитись правді у вічі", оскільки саме допомога українцям забезпечує мирне небо над Будапештом та іншими європейськими містами. Він також нагадав, що Угорщина отримує чималі гроші від ЄС задля підтримки своєї економічної стабільності.

Віктор Орбан також заявив, що США є добрим другом та союзником Угорщини.

Глава канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш заявив, що Угорщина підтримує Україну у війні проти Росії, а Кремль не є другом Будапешта.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua