• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Верещук сказала, чи можуть переселенці повертатися додому найближчим часом

Переселенцям не рекомендується повертатися у свої будинки щонайменше до весни 2023 року

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону, повідомляє "ДС".

"Не раджу. І всіляко закликаю евакуюватися до початку холодів з Донецької, Херсонської, Запорізької та частини Харківської областей. Хто може, давайте будемо потроху планово переїжджати. Переживемо зиму і, дасть Бог, будемо говорити про повернення", – сказала Верещук.

Вона зазначила, що рішення про обов'язкову евакуацію було ухвалено лише щодо Донбасу. Також розглядається можливість часткової евакуації в інших регіонах, які потерпають від регулярного обстрілу російських окупантів.

"Наприклад, Миколаїв досі без води. Їм важко. Зараз шукають усі шляхи. На Миколаївщині важко відновити водопостачання. Люди стоять у чергах, щоб отримати воду. Дякую волонтерам, усім, хто допомагає. Але ж узимку, як ви розумієте, буде ще важче", — сказала віцепрем'єр.

Як повідомляла "ДС", раніше голова Миколаївської обласної адміністрації Віталій Кім заявив, що Миколаївська область готується до опалювального сезону, проте численні прориви труб у містах регіону неминучі.

Ірина Верещук заявила, що обов'язкову евакуацію планують оголосити на частині територій Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua