• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Верховна Рада перейменувала Володимир-Волинський

У понеділок, 18 липня, Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування міста Володимир-Волинський Волинської області на місто Володимир

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби парламенту, повідомляє "ДС".

Перейменування було ініційоване його мешканцями з метою повернення населеного пункту його історичної назви Володимира. На пленарному засіданні 15 грудня 2021 р. Парламент розглянув проект Постанови про перейменування міста Володимира-Волинського (№6378). За відповідне рішення проголосувало 348 народних депутатів України.

У Раді зазначили, що зазначений населений пункт є одним із найдавніших міст України, перша документальна згадка про яке зафіксована у літописі часів Київської Русі "Повість временних літ". У 1795 році згідно з австро-російською угодою місто увійшло до складу Російської імперії. Зазначається, що саме після цього приєднання місто отримало до своєї назви приставку "Волинський". Зазначений крок був обґрунтований необхідністю відрізняти місто Володимир від російського міста Владімір-на-Клязьмі.

За наслідками розгляду Верховна Рада перейменувала місто Володимир-Волинський район Волинської області на місто Володимир.

Як повідомляла "ДС", 17 червня депутати міської ради Новограда-Волинського на Житомирщині підтримали рішення про перейменування міста на Звягель.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua