• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

"Ви – небажані": посол скасував запрошення до України прем'єру Саксонії через заяви про війну

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив про скасування запрошення відвідати Україну прем’єру Саксонії Міхаелю Кречмеру після його закликів добиватися перемир’я у війні РФ проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив у своєму Twitter, реагуючи на заяви Кречмера у ЗМІ, передає "ДС".

У програмі ZDF минулого тижня прем’єр Саксонії висловив думку, що "війну треба заморозити, що потрібне перемир’я і переговори для припинення війни", і, мовляв, у публічному дискурсі надто мало говорять про це.

Він назвав вторгнення Росії в Україну жахливим злочином та сказав, що цілком погоджується з думкою, що Росія не має виграти цю війну, але й не можна намагатись вирішити результат війни на полі бою, "тому що це може мати надто погані наслідки для всіх нас", і потрібно використовувати дипломатичні механізми, "навіть коли у вас цілковито різні позиції і ви вороги".

"Вашою абсурдною риторикою про замороження війни ви підігруєте Путіну і підживлюєте російську агресію. Я запрошував вас в Україну. Тепер це запрошення скасовано. Ваш візит небажаний. Крапка", — відреагував Мельник. 

 Раніше посол гостро відповів політикам лівого крила правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини, які закликали припинити допомагати Україні зброєю і підштовхнути її до переговорів.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк запропонував приїхати до Бучі всім тим, хто закликає німецький уряд припинити допомагати Україні, та спробувати пояснити це родинам закатованих.

Водночас депутат Бундестагу від "Зелених" днями вийшов з позицією, що додаткові поставки зброї Україні здатні прискорити завершення війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua