• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Виїзд чоловіків-артистів за кордон: у Мінкульті розповіли, що змінилося

Подання чоловіками-артистами відомостей про військовий облік під час оформлення документів на виїзд за кордон засвідчуватимуть, що вони усвідомлюють свій обов’язок перед державою та повернуться з відрядження

Прикордонний контроль
Чоловікам-артистам буде складніше виїхати за кордон
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила "Укрінформу" заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко, передає "ДС".

Вона розповіла, що правила виїзду для чоловіків-артистів доповнилися — їх просять надавати дані про військовий облік: або приписне посвідчення, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

"Ведення цих документів – обов’язок фізичної особи. І те, що ми зараз додали ці документи до вимог на виїзд, є для нас лише додатковими гарантіями, що людина свідома військового обліку, що вона свідомо просить надати їй можливість виїхати на деякий час задля участі в мистецькому заході, але вона повернеться, тому що в неї є обов’язок перед своєю країною", — сказала посадовиця.

Григоренко зазначила, що "за законодавством ці документи мають і так бути на руках у чоловіків призовного віку, і для більшості заявників подати їх не проблема".

За її словами, Мінкульт видає лише "лист сприяння" тому чи іншому артисту або групі митців задля тимчасового виїзду за кордон. Остаточне рішення ухвалюють прикордонники під час перевірки.

"Раніше ми могли не вимагати цих документів, оскільки за замовчуванням передбачалося, що люди свідомі, що вони мають ці довідки. Однак, коли дехто скористався цим для уникнення призову до лав ЗСУ, було вирішено додати документи про військовий облік чоловіків до переліку тих, що вимагають наші працівники, щоб далі ухвалювати виважене рішення щодо сприяння виїзду", — сказала заступниця міністра.

Григоренко додала, що міністерство сповіщає людей, які планують виїхати за кордон, про перелік усіх необхідних довідок у листі-роз’ясненні.

"Ми не надаємо відмов – лише роз'яснення щодо документів, які мають надаватися для розгляду заявок. Якщо людина виносить якесь рішення у публічне поле як відмову МКІП, це означає, що вона не змогла надати всі необхідні документи", — заявила посадовиця.

Вона зауважила, що у Мінкульті розуміють важливість представлення українського голосу за кордоном і підтримуватимуть митців у їхньому прагненні просувати нашу культуру й доносити правду про події в Україні поза її межами. Зокрема, міністерство допоможе гурту TVORCHI, який представлятиме Україну на Євробаченні, оформити необхідні документи, аби музиканти могли поїхати у промотур Євробачення і виступити у Найробі.

Як писала "ДС", обмеження посилили після того, як український стендап-комік Андрій Щегель заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua