• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Виїзд дитини за кордон: дозвіл у "Дії" можна буде оформити вже незабаром

Міністерство цифрової трансформації працює над спрощенням процедури оформлення дозволу для дитини на виїзд за кордон

"Дія"
"Дія" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "ДС".

Він зазначив, що оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон — доволі незручна процедура: "Вона точно з паперового та забюрократизованого минулого. Треба знайти всі паперові документи та свідоцтва, а головне — час та гроші на нотаріуса. А ще — носити завірену нотаріусом паперову заяву із собою. Її можна випадково втратити, і доведеться ще раз проходити всю процедуру спочатку".

Більшість країн ЄС, зауважує Федоров, вже запровадили певну електронну форму для такого дозволу. Наприклад, у Франції її можна просто завантажити з вебсайту, а Італія, Німеччина й Литва взагалі не мають такої процедури.

"Сьогодні з командою обговорили запуск дозволу на виїзд дитини за кордон у Дії. Щоб усе можна було оформити у своєму смартфоні в кілька кліків. Просто та зручно. І головне — безоплатно. Це особливо актуально під час війни. Коли багато українок із дітьми виїжджають за кордон", — сказав міністр.

"Парламент підтримав нашу спільну з Мін'юстом ініціативу в першому читанні. Активно готуємося до запуску та чекаємо на рішення депутатів під час другого читання", — додав він.

Як писала "ДС", дублікати деяких свідоцтв — зокрема про народження, реєстрацію або розірвання шлюбу — можна замовити на порталі "Дія".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua