• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Виселення УПЦ МП: Комісію Мінкульту знову не пустили до Лаври для перевірки

Комісію Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передання державного майна Києво-Печерської лаври знову не пустили на територію монастиря для проведення перевірки

Реклама на dsnews.ua

Про це 31 березня повідомляє "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

В агентстві зазначають, що станом на 9.40 представники комісії прийшли, як і 30 березня, до 111-го корпусу Лаври, але священнослужителі й парафіяни перешкоджали потраплянню їх усередину будівлі.

Після цього комісія вирішила завершити свою роботу.

Як повідомляла "ДС", 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП з Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир.

Нагадаємо, 30 березня агресивні прихожани УПЦ МП не пустили до Лаври комісію Міністерства культури, яка мала проводити інвентаризацію майна "Києво-Печерського заповідника".

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) в оточенні прихильників пригрозив журналістам побиттям та перешкоджав їхній діяльності. Також деякі священнослужителі напали на журналістів.

30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову Української православної церкви (Московський патріархат) до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" щодо розірвання договору оренди.

Того ж дня Кабінет міністрів визнав рішення про передачу УПЦ МП в безоплатне користупання Свято-Успенський монастир у Києво-Печерській лаврі таким, що втратило чинність.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua