• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Віталій Кличко про ініціативу уряду щодо звільнення голів РДА у Києві: "Якщо ти не прислуга, значить, — ворог"

Лідер "УДАРу", мер столиці Віталій Кличко назвав погодження урядом звільнення голів РДА придушенням місцевого самоврядування

Віталій Кличко
Віталій Кличко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

Він наголосив, що відповідне рішення уряду є неконституційним.

"З політичної ж точки зору скажу одне: таким "рішенням" урядовці долучилися до кампанії з придушення місцевого самоврядування в Україні та спроби побудувати жорстку вертикаль влади. Недемократичну і неконституційну. Киян хочу запевнити: інтересів громади я не здам. І захищатиму право мешканців столиці на самоврядування в своєму місті", — наголосив Кличко.

Лідер "УДАРу" закликав владу припинити внутрішній розбрат і зосередити зусилля на протидії зовнішній агресії.

"Не треба керуватися принципом "якщо ти не прислуга, значить, — ворог". Не треба зневажати місцеве самоврядування і тиснути та знищувати його! Ворог сьогодні у нас — один і спільний. І він тільки й чекає, щоб скористатися ситуацією внутрішнього розбрату і розборок. Сьогодні важливі єдність і спільні зусилля, щоб захистити і зберегти нашу державу. І не час для особистісних рефлексій чи змагань. Українці знову мають продемонструвати свою гідність, згуртованість і готовність усім разом дати відсіч агресору", — підсумував Кличко. 

Кличко повідомив, що не звільнятиме представників провладної партії з посад у КМДА за політичну приналежність.

"Я оцінюю та звільняю людей за результатами їх роботи, а не за політичною приналежністю. Як це відбувається в усіх демократичних країнах. Такими принципами має керуватися і центральна влада. Щоб управління — і місцеве, і державне — було в Україні професійним і ефективним, а не політично-лояльним. З юридичної точки зору — урядовці порушили закон, перевищивши свої повноваження. Бо місцеве самоврядування — це не втілення політичних забаганок центральної влади. Тому не треба нехтувати Конституцією і законами. Сподіваюся, у президента є кому порадити, що не варто ухвалювати пропозицію уряду. Бо далі вже суд даватиме правову оцінку порушенню закону", — підсумував Кличко.

    Реклама на dsnews.ua