• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Війна з Росією: Зеленський закликав Африку не займати нейтральну позицію

Весь світ, зокрема країни Африканського континенту, не можуть займати нейтральну позицію щодо війни РФ проти України, оскільки російська агресія матиме наслідки й для них також

Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами
Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський заявив під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу Офісу президента.

"Я не вважаю, що у війні має бути нейтральність. Це неправильне ставлення. Не може бути нейтральності між життям і смертю. Коли ти нейтральний до війни, ти одразу навіть із великої держави перетворюєшся на дрібну. Тебе ніхто не бачить, світ тебе не бачить, а отже – ти не впливаєш на процеси у світі. А коли в тебе виникнуть проблеми, треба пам’ятати, що світ також може бути нейтральним. І це не про бізнес – це про життя людей. Я вважаю, що позиція нейтральності не є сучасною", – сказав Зеленський.

За його словами, якщо в тієї чи іншої країни недостатньо економічної чи політичної ваги, щоб вплинути на РФ та змусити її зупинити війну, то хоча б на рівні дипломатії потрібно засуджувати смерть, автократію, расизм, нацизм і "рашизм", засуджувати агресію.

Зеленський також переконаний, що світ мав приділяти більше уваги тому, що відбувається в деяких країнах Африканського континенту, які також пережили війни й трагедії.

"Не буває війни на великій відстані. Це несправедливість безпекової структури всього світу, яку потрібно змінювати. Міжнародні інституції потрібно змінювати, щоб вони діяли. Сьогодні, говорячи про гарантії безпеки для України, ми виступаємо як живий, але трагічний приклад, який можна буде потім поширити на інші континенти й для інших держав", – підкреслив президент.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua