• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Військові розповіли, які ракети та літаки потрібні ЗСУ і як на бої вплине погода

Україні для самостійного захисту неба потрібно ще дуже багато комплексів ППО, зокрема західних зразків. Для швидкого звільнення окупованих територій Повітряні сили потребують літаки F-15, F-16

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, передає "ДС".

"Нам треба (комплексів ППО — ред.) ще дуже багато. Ці комплекси покликані, щоб створити на їх базі оновлену систему протиповітряної оборони", — каже Ігнат.

За його словами, на сьогодні в Україні основою все ж залишаються радянські зразки, такі як "Бук-М1", С-300.

"NASAMS і IRIS-T, які дуже ефективно працюють на лінії вогню, тобто прикривають повітряний простір, вони є, на жаль, в обмеженій кількості. Це лише одна установка IRIS-T, дві батареї NASAMS на сьогодні. Ці системи покликані замінити старе озброєння, яка в нас ще залишилося від Радянського Союзу", — зазначив Ігнат.

Він підкреслив, українським військовим також треба посилитися такими системами як Patriot або SAMP-T, які в тому числі можуть працювати і по балістичних цілях.

"Тому, безумовно, на сьогодні ми залежні від західного озброєння. Це стосується й артилерійських систем і танків. Втім, нам потрібні також і літаки. Без технологічних літаків, які зараз є в країнах НАТО, особливого широко спектру озброєння, які мають такі літаки як F-15, F-16 буде дуже важко. Дуже хотілося б мати такий спектр на озброєнні в Повітряних силах, адже це дозволить дуже швидко реалізувати всі наші мрії, а саме звільнення наших окупованих територій", — резюмував Ігнат.

Водночас речник Східного угруповання військ Сергій Череватий в ефірі телемарафону заявив, що погіршення погодних умов може суттєво призупинити атаки окупантів на Бахмутському та Авдіївському напрямку, які є одними з найскладніших на Донбасі.

"Безперечно, якщо будуть великі дощі, туман та сльота — це дуже сильно пригальмує атакуючі дії будь-якої сторони, відповідно на Бахмутському та Авдіївському напрямку це призупинить атаки росіян", — каже Череватий.

Він пояснив, при погіршенні погоди спочатку колісна техніка не зможе ходити по полях та деяких дорогах (мова йде про БТР, автомобільну техніку, яка підвозить боєприпаси).

При цьому, якщо так далі буде продовжуватися, то важко стане і гусеничній техніці (танкам і БМП), яка є головною на полі бою в плані атакуючих дій.

"Тому, безсумнівно, це (погіршення погодних умов — ред.) може вплинути і дуже серйозно на хід бойових дій", — підсумував Череватий.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua