• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Повернення українців з-за кордону після війни: що спонукає і що заважає, — опитування

У більш ніж третини українців родичі, які після початку повномасштабного вторгнення РФ поїхали за кордон, однозначно планують повернутися додому

Переселенці
У 36% українців родичі, які після 24 лютого 2022 року поїхали за кордон, однозначно планують повернутися додому
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті за підсумками дослідження "Оцінка міграційних процесів та настроїв", проведеного компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього, передає "ДС".

За даними опитування, у 36% українців родичі, які після 24 лютого 2022 року поїхали за кордон, однозначно планують повернутися додому. Ще у 32% — можливо, повернуться, якщо буде робота та буде безпечно. У 14% — навряд чи, бо вже починають облаштовуватися на новому місці. У 10% — поки однозначно не вирішили.

Скріншот
Родичі 36% українців однозначно планують повернутися додому

Оцінки щодо друзів та знайомих дещо відрізняються. Однозначно планують повернутися — у 29% опитуваних. У 44% — можливо, якщо буде робота та буде безпечно. Навряд чи — у 15%.

Скріншот
Оцінки щодо друзів та знайомих дещо відрізняються

 

Серед причин, які впливають на рішення повернутися додому, найбільше учасників опитування вказали родинні зв’язки — 60%. На другому місці — звичний спосіб життя, оточення 46%. На третьому — безпека, 42%.

Далі йдуть наявність роботи, патріотизм, невдачі у спробах облаштуватися за кордоном і турбота про дітей — переконання, що вони мають жити та навчатися в Україні.

Скріншот
Серед причин, які впливають на рішення повернутися додому, найбільше учасників опитування вказали родинні зв’язки

З-поміж причин, які впливають на рішення не повертатися, на першому місці життєві перспективи — 55%. На другому — безпека, 50%. На третьому — наявність роботи, 48%.

Далі йде турбота про дітей — бажання, щоб вони "здобули нормальну освіту та почали нове життя", комфорт, а також відсутність боротьби з корупцією та люстрації проросійських сил в Україні.

Скріншот
З-поміж причин, які впливають на рішення не повертатися, на першому місці життєві перспективи

Опитування проводилося 20-23 березня у різних регіонах України (крім населених пунктів на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, АР Крим). У ньому взяли участь 1200 дорослих респондентів, яким пропонували заповнити інтерактивну онлайн-анкету. Статистична похибка не перевищує 2,89%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua