• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Врожай зерна цього року може бути більший попри зменшення територій, — УЗА

Українська зернова асоціація оновила оцінку потенційного врожаю 2023 року, збільшивши її на 7,8 млн т — до 76,8 млн т зернових та олійних

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у прогнозі УЗА, передає "ДС".

У 2022 році врожай, за оцінкою УЗА, склав 73,8 млн т зернових та олійних.

"Збільшення прогнозу цьогорічного врожаю викликане сприятливими погодними умовами і кращою врожайністю культур, аніж очікувалося, хоча засіяні площі менші у порівнянні з минулим роком на 2,2 млн га",- йдеться в повідомленні.

Експорт з України за цих умов в новому сезоні 2023/2024 потенційно може скласти майже 48 млн т. У минулому сезоні (який закінчився 30 червня 2023) за оцінкою УЗА експорт сягнув 58 млн т. Виручка України від експорту зернових, олійних та олії сягнула за минулий маркетинговий рік становила близько 20 млрд доларів.

Як повідомляла "ДС", 17 липня речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що дію Чорноморської зернової ініціативи зупинено. За його словами, "Росія негайно повернеться до "зернової угоди", щойно її домовленості будуть виконані".

Також Росія заявила, що з 20 липня буде вважати "залученими до конфлікту" країни, судна яких йдуть у порти України. На цей закид окупантів відреагувало Міністерство оборони України.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова ризикнути й відновити експорт зерна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua